Beleef de Open Volkstuindagen – een (gratis) groene ontdekkingstocht door de stad
Amsterdam viert 750 jaar en de tuinparken vieren mee! Ontdek de groene oases van Amsterdam tijdens de Open Volkstuindagen op zaterdag 28 en zondag 29 juni 2025. Op meer dan 20 tuinparken kun je parkpaden verkennen en bij tuinders achter de hekjes kijken.  

Ontdek wat er te doen is per tuinpark
Elk tuinpark biedt een uniek programma: van open tuinen, inspirerende rondleidingen en creatieve workshops tot kunstexposities en bijzondere plekjes zoals het iconische Wolkershuisje op Amstelglorie. 

Bekijk hieronder welke parken deelnemen en wanneer je wat kunt doen of neem een kijkje op de websites van de tuinparken zelf. 

Uitgelicht

Open TuinKunstdag in Tuinwijck

Struinen door tuinen, gluren bij de buren... Op 29 juni beleef je Tuinwijck op z’n creatiefst tijdens de Open TuinKunstdag! Laat je verrassen door bijzondere tuinen, kunstexposities, live muziek, workshops en kinderactiviteiten – verspreid door het hele park.

Start de dag feestelijk met een ontbijt, de opening door voorzitter Jos en ontdek onze nieuwe Poetry-trail met groene gedichten. Vanaf 11.00 uur starten de rondleidingen en vanaf 12.00 uur zijn 25 tuinen open — met kunst, muziek én zelfs een mini-bioscoop.

Creatief meedoen? Er zijn workshops cyanotypie en waterverf schilderen voor jong en oud. Kom kijken, meedoen en genieten – van natuur, kunst en elkaar. Pak bij de ingang van het park een folder mee voor het volledige programma en de route met plattegrond.

tuinkunstdag-tuinwijck 

Tuintrail lopen

Tuintrail lopen

Kom genieten van de natuur op verschillende tuinparken. Wandel heerlijk over zes deelnemende volkstuinparken boven de Ring A10. De parken die met elkaar verbonden zijn door deze tuintrail zijn Tuinwijck, Rust en Vreugd, Kweeklust, Wijkergouw, De Molen en Buikslotermeer. Bij de ingang van elk park vind je een routebeschrijving.

Liever digitaal? Laad je mobiel op, ga naar tuintrail.amsterdam en kies ROUTE Noord 2. Op de tuintrail vind je meer wandelingen, speurtochten en luisterverhalen. Neem dus ook je oortjes mee!

Tuinkunstdag op Tuinpark Wijkergouw

Zondag 29 juni: Wijkergouw opent haar deuren voor een bijzondere kunstroute!
Wandel door het park, geniet van de natuur én van de kunst die tuinders trots op hun tuin tonen. Schilderijen, beelden, fotografie en meer — elke tuin is een verrassende ontdekking. De Kunstroute is opgezet door een enthousiast team van Wijkergouwers en belooft een inspirerende dag te worden voor buurtgenoten, kunstliefhebbers en iedereen die nieuwsgierig is. Wat je kunt verwachten: een hartelijk welkom bij de ingang, een overzicht met deelnemende tuinen en veel kunst op een unieke locatie. Vrienden, familie, buren – iedereen is welkom!

Ga naar wijkergouw.nl

Wijkergouw opent haar deuren voor een bijzondere kunstroute! 

Programma *Elk deelnemend park heeft een eigen programma*

Zaterdag 28 juni 2025

[Zuid-Oost]

  • Op tuinpark Amstelglorie opent wethouder Steven van Weyenberg op zaterdag om 11 uur de Open Volkstuindagen en luidt daarmee een weekend vol activiteiten in. Denk aan rondleidingen, een plantjes- en zadenmarkt, lekkere hapjes, een bezoek aan de Wolkerstuin en laat je bijpraten over de aantrekkingskracht van een circulair insectenhotel op solitaire bijen. 
  • Laat je inspireren op tuinpark De Federatie met open tuinen tussen 12-17 uur. 
  • Ons Lustoord zet verschillende tuinhekken open tussen 13-17 uur en organiseert o.a. een workshop (tuin)houtbewerking, bij de geneeskrachtige kruidentuin wordt limonade gemaakt en je kunt meer leren over geneeskrachtige planten en natuurlijk tuinieren. In het plantenhotel kun je gratis een plantje halen of brengen.

[Noord]

  • Tuinpark Buikslotermeer heet iedereen welkom tussen 11-16 uur voor het bezoeken van tuinen, een spelletje jeu de boules, om 12.00 uur een rondleiding over Natuurlijk Tuinieren met Els Knipscheer en lekkere versnaperingen in het Clubhuis.
  • Op tuinpark Buitenzorg kun je privétuinen op zaterag én op zondag verkennen tussen 11-17 uur, je rond laten leiden, een expositie bezoeken en is er een stekjestafel.

[Nieuw-West]

  • Kom naar De Ark tussen 14-17 uur en bewonder de moestuintjes waar groente, fruit en eetbare bloemen die op biologische wijze worden verbouwd.  
  • Eigen Hof organiseert van 13-17 uur een rommelmarkt en je kunt achter de tuinhekjes kijken tussen 11-15 uur. Bij de Galerie vind je meer informatie.
  • Laat je bij T.I.G.E.N.O. rondleiden door de vlindertuin, leer meer over bijenvolken, proef wat er in het voedselbos groeit en sluit af met een koffie, thee of haal een lekker ijsje tussen 11-17 uur.

[Weesp]

  • Op zaterdagavond om 20 uur wordt op VTV Linnaeus "Groen Geluk in Amsterdam" vertoont dat het verhaal vertelt van Tuinpark Lissabon via de herinneringen van vier tuinders, verweven met stadsontwikkeling, verenigingsleven en nostalgische beelden. Documentairemaker Reinder van der Put is ook aanwezig en de discussie na de film over het belang van biodiversiteit wordt geleid door bondsbestuurslid Annemieke Timmerman. 

Zondag 29 juni 2025

[Zuid-Oost]

  • Op tuinpark Amstelglorie kun je je laten rondleiden, de plantjes- en zadenmarkt bezoeken, lekkere hapjes eten en je bij laten praten over de aantrekkingskracht van een circulair insectenhotel op solitaire bijen. 
  • Laat je inspireren op tuinpark De Federatie met open tuinen tussen 12-17 uur.
  • Verken thematuinen zoals de eetbare tuin, boeren- of bloementuin, volg een van de routes langs markante bomen en beelden, laat je rondleiden door het Rosarium en ontdek de unieke tuin van kunstenares Maria Hofker op Dijkzicht tussen 11-17 uur. In 2017 uitgeroepen tot meest natuurvriendelijke tuinpark van Nederland én mooiste van Amsterdam. 

[Oost]

  • Bewonder de moestuinen op Amstelhof tussen 12-17 uur.
  • Op tuinpark Nieuwe Levenskracht kun je de parkpaden én tuinen achter de tuinhekjes bewonderen tussen 11-17 uur. Ook start er een rondleiding om 13.00 uur vanaf de brug over de Boerenwetering langs het ecolint met informatie over inheemse planten en zijn er twee rondleidingen in de Oud-Hollandse boomgaard om 11.00 uur en om 15.00 uur (max 15 personen). Verzamelen bij het bankje bij de ingang naast Hockeyclub Athena.

[Noord]

  • Tuinpark Buikslotermeer heet iedereen welkom tussen 11-16 uur voor het bezoeken van tuinen, een spelletje jeu de boules, om 12.00 uur een rondleiding over Natuurlijk Tuinieren met Els Knipscheer en lekkere versnaperingen in het Clubhuis.
  • Op tuinpark Buitenzorg kun je privétuinen op zaterdag én op zondag verkennen tussen 11-17 uur, je rond laten leiden over het park, een expositie bezoeken en er is een stekjestafel.
  • Kweeklust zet de tuinhekjes open van diverse tuinen tussen 11-17 uur. Kom langs en bewonder ze!
  • Op De Molen is op 29 juni van 13-17 uur een gezellige rommelmarkt met kraampjes vol plantjes en zaden, 3D-geprinte spullen en lekkere hapjes en drankjes om van te genieten.
  • Op tuinpark Rust & Vreugd wordt een speciaal programma opgezet tussen 11-17 uur.  
  • Tuinpark Wijkergouw organiseert op het park een kunstroute tussen 11-17 uur. Bij de ingang van het park krijg je een plattegrond met deelnemende tuinen.
  • Struinen door tuinen, gluren bij de buren... op zondag 29 juni beleef je Tuinwijck op z’n allermooist! Laat je verrassen door een kleurrijk aanbod aan bijzondere tuinen, kunstexposities en live muziekoptredens verspreid door het hele park of doe mee aan een inspirerende rondleiding of creatieve workshop — er is voor ieder wat wils! Pak bij de ingang van het park een folder mee voor het volledige programma en de route met plattegrond. 

[Driemond - Weesp]

  • Op VTV Linnaeus in Driemond kun je van 11-17 uur bij ca. 15 tuinen achter de hekken kijken, mooie wandelroutes lopen over het hele park en genieten van een hapje en drankje.
  • Wandel de natuurroute over het park VTV Frankendael  en VTV Linnaeus en verwonder je over al het groen tussen 12-17 uur. 

[Nieuw-West]

  • Laat je bij T.I.G.E.N.O. rondleiden door de vlindertuin, leer meer over bijenvolken, proef wat er in het voedselbos groeit en sluit af met een koffie, thee of haal een lekker ijsje tussen 11-17 uur.

[Centrum-West]

  • Tuinparken Nut en Genoegen en Sloterdijkermeer -ook wel de tuinen van westerpark- verwelkomen bezoekers tussen 11-17 uur op verschillende tuinen en organiseren activiteiten rondom natuurlijk tuinieren, de kwekerij GroenGenoegen en moestuintjes voor aspirant-leden.
  • Tuinpark Zonnehoek verwelkomt iedereen tussen 11-17 uur op zondag met koffie of thee en wat lekkers. En natuurlijk mooie verhalen over het tuinpark.

Op de kaart

Op de kaart

    Deelnemende tuinparken bond van volkstuinders

     

    Tuinpark AmstelglorieTuinpark BuikslotermeerTuinpark BuitenzorgTuinpark DijkzichtTuinpark Eigen HofTuinpark KweeklustTuinpark De MolenTuinpark Nieuwe LevenskrachtTuinpark Nut & GenoegenTuinpark Ons Lustoord Tuingroep OsdorpTuinpark Rust en VreugdTuinpark SloterdijkermeerTuinpark T.I.G.E.N.O. Tuinpark TuinwijckTuinpark WijkergouwTuinpark Zonnehoek

    Deelnemende collega tuinparken

     

    Vereniging Tuingroep Amstelhof (Drieburgpad Watergraafsmeer)Biologische tuingroep de ArkFederatie van Amsterdamse AmateurtuindersVTV Frankendael Volkstuinvereniging Linnaeus